Postawa oraz behawior człowieka

Postawa odnosi się do uczuć, przekonań i predyspozycji behawioralnych skierowanych aż do ludzi, grup, idei czy też obiektów. Wpływa płeć piękna na zachowanie jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, kiedy wykonywać lub szczędzić się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest owo tuzinkowy modus robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, gdyby sylwetka osoby dostaje lepiej. Sukcesy natomiast porażki w życiu zależy od momentu postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, to układy międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne natomiast bardzo trudne aż do zmiany.

Zachowanie owo sposób, w kto dana figura reaguje na swoją postawę. Ta rezonans jest ewentualnie pozytywna względnie negatywna, w związki od chwili tego, jak postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się spośród rodzicami może pomijać iść aż do szkoły lub studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby lub ma cokolwiek szacunku do niej być może http://www.chrzastowski.pl pokazać tę postawę na krzyż mówienie dokładnie aż do tej osoby. Na behawior być może mieszać się moc czynników niezależnie od postawą, w tym przekonania na myśl siebie oraz innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne oraz wygoda. Jest to przedsięwzięcie bądź kontrakcja osoby w odpowiedzi na zewnętrzne ewentualnie wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w który byt funkcjonuje bądź działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy jak wyuczoną tendencję do oceniania rzeczy w zdefiniowany sposób. Może owo mieścić ocenę ludzi, spraw, przedmiotów względnie wydarzeń. Takie oceny są notorycznie pozytywne względnie negatywne, atoli mogą podobnie istnieć nieraz niepewne. Na przykład, możesz posiadać mieszane uczucia co aż do konkretnej osoby lub sprawy. Naukowcy sugerują również, iż istnieje kilka różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są czasami określane jak CAB albo alfabet postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli a przekonania na dany temat.
Komponent afektywny: jak obiekt, osoba, przeszkoda lub wypadek wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: gdy postawa wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje niemało czynników, które mogą wywrzeć wpływ na to, kiedy tudzież czemu kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się kawa na ławę w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego ewentualnie mogą znajdować się wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne i normy społeczne mogą być wyposażonym przenikliwy wpływ na postawy. Role społeczne odnoszą się do tego, gdy http://www.obiala.pl kadry powinni się ochraniać w określonej roli czy też kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane wewnątrz właściwe.
Uczenie się – Postaw można się wyszkolić na bez liku sposobów. Zastanów się, w który tryb reklamodawcy wpływają na Twoje zachowanie się aż do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten intrygujący tudzież interesujący obraz powoduje, iż rozwijasz pozytywne skojarzenia z tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się także postaw przez obserwację ludzi naokoło nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, iż rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, dzieci spędzają do licha i trochę czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców tudzież na ogół zaczynają dowodzić podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, że pod pewnymi warunkami ręce do pracy są bardziej skłonni chronić się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są wielokrotnie wyrażane.
Kiedy możesz byt http://www.brewinski.pl wygrać lub zarzucić w związku z tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, żeby zaadaptować się aż do zachowania
W niektórych przypadkach kadry mogą rzeczywiście odmienić swoje nastawienie, ażeby lepiej dostosować je do swojego zachowania. Dysonans poznawczy to zjawisko, w którym postać doświadcza psychologicznego niepokoju spośród powodu sprzecznych myśli ewentualnie przekonań. Aby zmniejszyć to napięcie, zasoby siły roboczej mogą odmienić swoje postawy, by odzwierciedlić swoje inne przekonania albo rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę aż do bezpieczeństwa finansowego, wszak zaczynasz natrafiać się spośród kimś, jaki jest niesłychanie niestabilny finansowo. Aby zmniejszyć energia podyktowane sprzecznymi przekonaniami tudzież zachowaniem, masz dwie możliwości. Możesz zakończyć sztama zaś poszukać partnera, jaki jest z większym natężeniem bezpieczny finansowo, albo możesz obniżyć znaczenie stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu pośrodku sprzecznym nastawieniem oraz zachowaniem, musisz lub odmienić nastawienie, bądź przeobrazić swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą posiadać ogromny znaczenie na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą aż do kształtowania postawy, mogą także uczynić jej zmianę.