Przewodnik dla początkujących: Wprowadzenie aż do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, jaki został dokonany na technologii Blockchain zaś pewno został uruchomiony w 2009 roku przy użyciu tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych oraz uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów może zostać wydobytych. Inne w największym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic zaś twarde rozwidlenia Bitcoin, takie gdy Bitcoin Cash i Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, żeby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie natomiast starali się unikać inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że cena znienacka spadła w dół, podczas gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ rynek kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, skoro nie ma kontroli żadnego rządu powyżej kryptowalutą, ponieważ jest owo kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, iż Bitcoin jest prawdziwym złotem i zdominuje wszystkie waluty, takie jak USD, EUR, INR i ASD w przyszłości http://www.borejko.pl zaś stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego należałoby natomiast z jakiego powodu nie należałoby wkładać w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, a z kolei blisko 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą w celu każdej monety.

Niektóre z powodów, których doświadczyłem oraz którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – wskutek tego użytkownicy nie potrzebują okolica trzeciej, ażeby przekazać kryptowalutę z jednego miejsca docelowego aż do drugiego, w przeciwieństwie aż do waluty fiat, dokąd użytkownik potrzebuje platformy takiej podczas gdy bank, ażeby przelać pieniądze z jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na niesłychanie bezpiecznej technologii blockchain zaś bez mała zerowe szanse na włamanie a kradzież kryptowaluty, dopóki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś furt wystrzegać się kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na prędki zarobek, oraz odtąd pada ofiarą szumu bańki natomiast traci swoje pieniądze. Lepiej jest, ażeby użytkownicy przeprowadzili moc badań poprzednio zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze dobrze jest umieścić swoje pieniądze w wielu kryptowalutach w zamian jednej, dlatego że zauważono, że parę kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, o ile inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których należałoby się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, natomiast resztka kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin dalej dominuje na rynku kryptowalut, wszak jego udział nieoczekiwanie spadł z 90% aż do 38%, i Altcoiny takie jak Litecoin, Ethereum, Ripple wtem wzrosły natomiast przejęły większa część rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl przez cały czas dominuje na rynku kryptowalut, jakkolwiek nie jest jedyną kryptowalutą, którą wypada rozważyć w ciągu inwestowania w kryptowaluty. Niektóre spośród głównych kryptowalut, które musisz wciąć u dołu uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie tudzież podczas gdy kupować kryptowaluty?

Podczas gdy kilka lat temu nie było bez trudu nabywać kryptowaluty, toż w tym momencie użytkownicy mają multum dostępnych platform.

W 2015 roku, Republika Indii ma dwa główne platformy bitcoin Unocoin portmonetka tudzież Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą kupować natomiast sprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą nabywać bitcoin spośród portfela tylko, aliści nie odkąd innej osoby. Istniała różność w cenie kupna i sprzedaży, tudzież użytkownicy muszą zapłacić pewną nominalną opłatę wewnątrz wykonanie transakcji.

W 2017 roku twórcza postawa Cryptocurrency wzrósł ogromnie, i danina Bitcoin wzrosła spontanicznie, wyjątkowo w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników aż do poszukiwania alternatyw Bitcoin natomiast przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax i Zebpay owo dwójka główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku z 90% udziałem w rynku – kto zajmował się wprost przeciwnie Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje owo szansę innym organizacjom na rozwój spośród innymi altcoinami, oraz nawet zmusiło Unocoin zaś innych aż do dodania więcej walut do ich platformy.

Unocoin, jedna z wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami natomiast blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange w celu swoich użytkowników, by mogli handlować wieloma kryptowalutami oprócz handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pośrodku obiema platformami polegała na tym, iż Unocion zapewniał natychmiastowe zakup oraz sprzedaż lecz wciąż Bitcoinów, na przestrzeni gdy na UnoDAX użytkownicy mogą dostarczyć zlecenie na dowolną dostępną kryptowalutę zaś jeśli pasuje pani aż do odbiorcy, zlecenie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne aż do handlu kryptowalutami w Indiach owo Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej spośród giełd, rejestrując się w środku pomocą adresu list elektroniczny oraz podając dane KYC. Gdy ich konto zostanie zweryfikowane, można rozpocząć kupiectwo monetami ich wyboru.